Turniej ortograficzny „KACZE PIÓRO”

W dnia 7 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas pierwszych.
Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Język polski, o czym wszyscy doskonale wiedzą,
do łatwych nie należy. Fakt ten nie odstraszył jednak uczestników konkursu, którzy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i interpunkcji.

Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady rodzimej ortografii i interpunkcji.
Dyktando było nie lada wyzwaniem dla młodych mistrzów poprawnej polszczyzny, bowiem zawierało wiele ortograficznych pułapek. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców.

Wyniki:
Miejsce 1 – Michał Maślonka – 1 TI