Wycieczka do Krakowa

Mechatronicy z 2TM wraz z opiekunami – panią Justyną Wilecką i ks. Wojciechem Brzoskim – spędzili dwa ciekawe dni w Krakowie. 26 maja odwiedziliśmy firmę ASTOR, mieliśmy okazję odetchnąć atmosferą starego Krakowa, a wieczorem obejrzeliśmy w Teatrze Starym komedię Mariana Hemara “Pierwiastek z minus jeden” – spektakl bardzo podobał się młodym widzom!

Kolejny dzień (27 maja) poświęcony był zwiedzaniu Krakowa. Skupiliśmy się na Kazimierzu – żydowskim i chrześcijańskim. Zwiedziliśmy Starą Synagogę oraz Kryptę Zasłuzonych przy kościele na Skałce. Skosztowaliśmy także tradycyjnych krakowskich zapiekanek. Później zachwyciły nas witraże według projektów Wyspiańskiego w kościele Franciszkanów, a także odnowiony ołtarz Wita Stwosza wKościle Mariackim. 

Wspólny wyjazd był bardzo udany, w planach już pojawiają się kolejne!