Wygrana w koszykówce 3×3 w Rejonie leszczyńskim i awans do Finału Wojewódzkiego!!!

Dnia 2 czerwca 2022 roku dwie nasze męskie drużyny pod opieką Mariusza Rakowicza startowały w rozgrywkach Streetball w ramach Mistrzostw Rejonu Leszczyńskiego, walcząc o awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 8 czerwca 2022 roku w Poznaniu.

I ten awans wywalczyliśmy!!!.

W zawodach wystartowało 5 zespołów – dwa z naszej szkoły i dwa z LO nr 2 w Lesznie oraz jeden zespół z LO nr 1 w Lesznie.

Mimo, że zdobyliśmy pierwsze i drugie miejsce w tym turnieju, to tylko jeden nasz zespół zagra podczas wspomnianego finału na Golęcińskim Stadionie w Poznaniu, ponieważ przepis mówi, że nie mogą awansować dwie drużyny z tej samej szkoły.

Drugie miejsce premiowane udziałem w finale zajął pierwszy zespół LO nr 2.

Zwycięzcą turnieju został nasz pierwszy zespół, który wygrał wszystkie mecze grając w składzie: Pawlicki Krzysztof – 3 E, Janowicz Jakub – 3 E, Domagała Miłosz – 3 TM1 oraz Sawicki Antoni – 1 TI.

Drugi nasz zespół, który w turnieju zajął drugie miejsce grał w następującym zestawieniu: Śliwiński Marcel – 3 TM2, Woźniak Bartosz – 3 TM4, Korbas Jakub – 1 TM oraz Zacharski Maksymilian – 1 TM.

Wszystkim naszym zawodnikom ZST – CKZiU Leszno gratulujemy, a pierwszemu zespołowi życzymy powodzenia w wielkim finale.