Spotkanie z kulturą!!!

28 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły – z klas 2 TI, 2 TM oraz 2 TS wraz z wychowawcami – Panem Mariuszem Rakowiczem, Grzegorzem Łopaczykiem i Dariuszem Górskim udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Głównym celem wyprawy był udział młodzieży w przedstawieniu granym w STUDIO BUFFO pt. „Metro”.

Jest to musical opowiadający o młodych ludziach szukających swojego miejsca w życiu, o ich rozterkach, buncie i chęci osiągnięcia sukcesu. Każdy więc mógł odnaleźć gdzieś samego siebie i zobaczyć część swego życia.

Przed spektaklem młodzież mogła „pobuszować” w Złotych Tarasach, a także zobaczyć choć część zabytkowej części Warszawy.

Podczas spaceru ulicami naszej stolicy dotarliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie trafiliśmy akurat na zmianę warty, zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, Pałac Kultury i Nauki oraz mieliśmy trochę czasu na pochodzenie na Starym Rynku w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu.

Był to niewątpliwie ciekawy sposób spędzenia czasu wolnego, dobry pomysł na szkolną wycieczkę, a zarazem pokazanie naszej młodzieży kultury przez duże „K”, czym niewątpliwie była przyjemności obejrzenia „Metra”, które nam się bardzo podobało i wszystkim naszym uczniom serdecznie polecamy – warto to zobaczyć!!!