KONFERENCJA ENEA
W dniu 27.09.2022 delegacja z naszej szkoły: nauczyciele przedmiotów zawodowych elektrycznych i wybrani uczniowie technikum elektrycznego z klas IV wzięła udział w Konferencji firmy ENEA „Współpraca-Energia-Przyszłość”. Konferencja odbyła się w auli UAM w Poznaniu w nowym kampusie na Morasku. W związku z tym, że nasza szkoła bierze udział w programie klas patronackich firm ENEA i ENEA Operator zostaliśmy zaproszeni na spotkanie nauczycieli i uczniów wybranych klas z całej Wielkopolski i województwa lubuskiego. Przedstawiono możliwości współpracy w zakresie dofinansowania pracowni elektrycznych w szkołach patronackich, wyjazdów na wycieczki zawodoznawcze na poligon energetyczny, do elektrowni wodnej lub konwencjonalnej, pokazano możliwość zdobycia nowej kwalifikacji zawodowej w zakresie technikum elektrycznego obejmujące zagadnienia prac pod napięciem i podstawy energetyki. Kwalifikacja ta zostanie wpisana w ZSK (sektorowe ramy kwalifikacji), a program do niej ma zostać przetestowany przez szkoły patronackie.  Uczniowie naszej szkoły w zawodzie technik elektryk uzyskają umiejętności. które pozwolą na zatrudnienie w branży energetycznej np. w spółce ENEA. Podczas konferencji zapoczątkowano kolejną edycję konkursu dla uczniów „Moc na start” oraz zorganizowano specjalne pokazy i konkursy z nagrodami. Wszystkich uczestników ugoszczono obiadem oraz przekąskami i napojami w przerwach prelekcji.
 
Więcej informacji: