„Szafowanie dla Kacperka”

Szkoła włącza się w akcję Szafowanie dla Kacperka Franeckiego z Wolsztyna który choruje na Medulloblastoma IV stopnia złośliwości.

Najskuteczniejszym leczeniem jest radioterapia, lecz Kacperek jest za malutki, by ją otrzymać. Zdesperowani rodzice znaleźli pomoc w klinice we Włoszech jednakże potrzebują na leczenie syna prawie półtora miliona złotych.

Szafowanie jest akcją zbiórki odzieży i tekstyliów używanych.
Zbierać można wszelkiego rodzaju ubrania, koce, buty, wszystko to, co zalega   w szafach i nadaje się jeszcze do użytku. Każdy kilogram jest na wagę…złota/zdrowia Kacperka

Rzeczy można zostawiać na stoisku które znajduje się w holu głównym szkoły bud A lub u doradców zawodowych bud. D ( CKP)

Na czym polega szafowanie?

SZAFOWANIE to pierwsza i jedyna jak do tej pory w Polsce akcja, która w realny sposób przekłada się na pomoc w dwóch dziedzinach.
Mianowicie: sprzątamy planetę i pomagamy zebrać fundusze na wskazany cel. SZAFOWANIE polega na zbiórce odzieży używanej. Firma, która współpracuje z Fundacją  przejmuje wszystkie zebrane tekstylia i za każdy kilogram przekazuje fundusze na wyznaczony cel.
Należy pamiętać, że nie zbieramy śmieci! Wszystkie przyniesione rzeczy powinny być zapakowane w worek, czyste, nadające się do tego aby dać im drugie życie.