III MISTRZOSTWA MIASTA LESZNA W BADMINTONIE EX’S Sport CUP

17 grudnia 2022 roku na hali Zespołu Szkół Technicznych – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie odbyły się III Mistrzostwa Miasta Leszna w badmintonie EX’S Sport CUP.

Organizatorem Mistrzostw był ZST – CKZiU w Lesznie, a zawody zorganizował i przeprowadził nauczyciel wychowania fizycznego tejże szkoły Mariusz Rakowicz.

Zawody otworzyli i zawodników przywitali: Dyrektor Szkoły – Pani Renata Perek i Wice Prezydent Leszna Pan Piotr Jóźwiak.

Zawody mogły odbyć się również dzięki wsparciu finansowemu Miasta Leszno, za które serdecznie dziękujemy zwłaszcza Wice Prezydentowi Leszna Panu Piotrowi Jóźwiakowi.

Współorganizatorem i zarazem sponsorem Mistrzostw był UKS Achilles Leszno z Panem Prezesem Dariuszem Górskim na czele.

Serdeczne podziękowania należą się także osobom, bez których te zawody nie mogły by się odbyć. A są to: Pan Mariusz Zakrzewski, Pan Renato Kaźmierczak, Pan Marcin Kliber, Pan Sebastian Przybylak, Pani Magdalena Rakowicz, Pani Agnieszka Czarnota oraz uczniowie ZST – CKZiU w Lesznie i UKS Achilles Leszno, którzy zapewnili obsługę sędziowską.

III Mistrzostwa Miasta Leszna w badmintonie EX’S Sport CUP w pigułce:

– 11 godzin gry,

– 128 meczów,

– 57 zawodników – 11 kobiet, 46 mężczyzn,

WYNIKI MISTRZOSTW: (meczów o trzecie miejsce nie rozgrywano)

MS OPEN – gra pojedyncza mężczyzn

II miejsce: Justyna Grzybek, Robert Robakowski

III miejsce: Danuta Stawarz, Marek Stawarz

III miejsce: Anna Klyszcz, Adam Grzesiak

Podczas zawodów panowała miła sportowa atmosfera i mamy nadzieję, że kolejne zawody o Mistrzostwo Miasta Leszna w badmintonie będą kontynuowane. Do zobaczenia za rok.

P.s. Podczas Mistrzostw zawodnicy wsparli akcję Pana Renato Kaźmierczaka i Mariusza Rakowicza „Defibrylator w Koniorze” wrzucając do puszki kwotę 1160 zł, która zasiliła w/w akcję. BRAWO!!!