Dzień Otwarty Uniwersytetu Zielonogórskiego

Zapraszamy na Dzień Otwarty Uniwersytetu Zielonogórskiego, który odbędzie się w środę – 1 marca 2023 r. w budynku A-29 przy ul. Prof. Szafrana 4a w Zielonej Górze (siedziba wydziałów: Fizyki i Astronomii oraz Matematyki, Informatyki i Ekonometrii).

Co w programie?

PREZENTACJA WYDZIAŁÓW

Podczas wydarzenia będzie można poznać wszystkie uniwersyteckie wydziały. Oprócz dostarczenia wszelkich informacji dotyczących oferty dydaktycznej, przedstawiciele wydziałów przeprowadzą także prezentacje, pokazy, warsztaty, quizy i konkursy.

Humanistyczne, ścisłe, medyczne, techniczne, artystyczne, społeczne, ekonomiczne, przyrodnicze… Zapoznamy studentów z ponad 60 kierunkami dostępnymi na naszej uczelni. Znając ich specyfikę, łatwiej będzie im wybrać studia odpowiadające ich umiejętnościom, zainteresowaniom oraz zdawanym przedmiotom maturalnym. Dowiedzą się także, do jakiego z 12 wydziałów należy dany kierunek.

PREZENTACJA KÓŁ NAUKOWYCH

To świetna okazja do spotkania ze studentami UZ, poznania ich działalności i sukcesów. Studenci z chęcią opowiedzą o swoich kołach naukowych i wrażeniach związanych ze studiowaniem w Zielonej Górze, a także o możliwościach, jakie dał im wybór UZ. Autentyczne odczucia i informacje z pierwszej ręki!

WYKŁADY

Wykłady popularnonaukowe z pewnością dadzą przedsmak studiowania. Uczniowie zobaczą, jak mogą wyglądać prelekcje na naszej uczelni. Ciekawa tematyka, wykwalifikowani prowadzący – korzyści poznawczo-edukacyjne gwarantowane! Co więcej, wiedza zdobyta podczas wykładów przyda się uczniom już na maturze.

INNI WYSTAWCY

Biuro Rekrutacji, Biuro Promocji, Dział Współpracy z Zagranicą – dodatkowym atutem Dnia Otwartego będzie możliwość konsultacji z jednostkami UZ, z którymi uczniowie będą mieć styczność zarówno w trakcie rekrutacji, jak i podczas studiów. Poznają ich działalność i około-dydaktyczną ofertę uczelni, a także dowiedzą się, z czym mogą się do nich zwrócić. Przedstawiciele Działu Współpracy z Zagranicą opowiedzą o możliwości wyjazdu za granicę w ramach Programu Erasmus+.

ZIELONA GÓRA

Zielona Góra jako miasto uniwersyteckie. Dobrze wiemy, jak ważne jest otoczenie, w którym się studiuje. Komfort życia, bogate tradycyjne, kultura i historia, wiele urokliwych miejsc i interesujących wydarzeń… Przekonamy młodzież, że Zielona Góra to po prostu fajne miasto do życia! Pomoże nam w tym ekipa z Visit Zielona Góra, która odpowie na wszelkie pytania związane z naszym miastem, przedstawi atrakcje turystyczne, zachęci do zwiedzania i poznania Winnego Grodu. Zainteresowani będą mogli otrzymać foldery i mapy.

PATRONAT MEDIALNY

Patronem medialnym Dnia Otwartego UZ jest Akademickie Radio Index. Zadba ono o oprawę muzyczną i atmosferę podczas wydarzenia. Imprezę poprowadzi redaktor Mateusz Kasperczyk.

Szczegółowy program jest dostępny na www.uz.zgora.pl

UWAGA! Aby wziąć udział w Dniu Otwartym należy zapisać się przez formularzwebapps.uz.zgora.pl
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w aulach obowiązują również osobne zapisy na wykłady popularnonaukowe (poprzez ten sam formularz).

Zapisy trwają do 20 lutego br.

Organizatorem wydarzenia jest Biuro Promocji UZ.

  Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr telefonu: 68 328 23 54 lub adresem e-mail: bp@uz.zgora.pl.