Maraton koszykarski

Aż trzy dni walczyli reprezentanci naszej szkoły aby w końcowym rozrachunku zdobyć I miejsce w Finale Rejonu Leszczyńskiego Licealiady w piłce koszykowej chłopców!!!

A zaczęło się w czwartek i piątek (9 – 10.03.2023 roku) podczas Mistrzostw powiatu leszczyńskiego, które rozgrywane były na naszej sali gimnastycznej ZST – CKZiU w Lesznie.

Pierwszego dnia Mistrzostw reprezentacja naszej szkoły w pierwszym meczu wygrała z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Lesznie 49:20. Niestety w drugim meczu grupowym musieliśmy uznać wyższość II LO w Lesznie przegrywając 27:30.

Tym samym, do piątkowych półfinałów awansowaliśmy z drugiego miejsca.

W piątek w pierwszym półfinale zagraliśmy ze zwycięzcą drugiej grupy – I LO Leszno. Po dobrym meczu zwyciężyliśmy 40:31 awansując do wielkiego finału, w którym ponownie zmierzyliśmy się z II LO Leszno. Jednak tym razem, to nasz zespół okazał się lepszy zwyciężając po zaciętym meczu 27:25 zdobywając tym samym prawo reprezentowania miasta Leszna w Finale Rejonu.

A Finał ten odbył się w poniedziałek 13.03.2023 roku w Rawiczu.

W pierwszym półfinale Zespół Szkół Zawodowych Rawicz pokonał I LO Kościan 40:35

W drugim półfinale pokonaliśmy pewnie Zespół Szkół Zawodowych Wolsztyn 45:27.

W meczu o 3 miejsce I LO Kościan pokonało Zespół Szkół Zawodowych Wolsztyn 37:36.

A potem nasz wielki mecz o prawo gry w Finale Wojewódzkim.

Po zaciętym meczu zwyciężyliśmy Zespół Szkół Zawodowych Rawicz – gospodarza zawodów – 75:67.

Zespół pod opieką Pana Mariusza Rakowicza przez trzy dni grał w składzie: Krzysztof Pawlicki – 4 E, Jakub Janowicz – 4 E, Miłosz Domagała – 4 TM1, Maksymilian Zacharski – 2 TM, Jakub Korbas – 2 TM, Marcel Dolata – 1 TP i Dawid Hupa – 1 TP.

Zawodnicy chcieli by serdecznie podziękować wszystkim koleżankom i kolegom, którzy wspierali ich podczas zawodów powiatowych rozgrywanych na naszej sali.

Dziękujemy także Maksowi Szalkowskiemu – 2 TI i Mikołajowi Ratajczakowi – 3 TI, którzy prowadzili transmisję na żywo w piątek z zawodów powiatowych, która była dostępna na szkolnym FB.