MODA I PRAWA KOBIET, CZYLI DZIEŃ KOBIET W WYKONANIU UCZNIÓW ZST-CKZIU I FUNDACJI CAT

To już tradycja Fundacji Centrum Aktywności Twórczej, żeby Dzień Kobiet świętować z modowym akcentem. W tym roku, do współtworzenia EKO POKAZU MODY zostali zaproszeni uczniowie ZST-CKZiU z klas o profilu technik przemysłu mody. Uczniowie z klasy 1TO, 2TEO i 4EO4 przygotowania do pokazu rozpoczęli od wyprawy do Stowarzyszenia ECHO, gdzie podjęli pierwsze ważne projektowe decyzje – wybrali ubrania, które miały posłużyć jako baza ich autorskich projektów. Później nastąpiło obmyślanie koncepcji oraz intensywna praca pod presją czasu, w trakcie której, stosując różne techniki recyklingu i upcyklingu ubrań oraz przeróbki krawieckie i stylizację, uczniowie stworzyli własne propozycje ubiorów. Przygotowane projekty zostały zaprezentowane publiczności zgromadzonej w siedzibie Fundacji CAT podczas pokazu, któremu przyświecało ważne przesłanie. Modelki – wolontariuszki Fundacji, ubrane w projekty wykonane przez młodych projektantów z naszej szkoły, przypomniały o prawach, które powinny przysługiwać kobietom na całym świecie, niezależnie od pochodzenia, kultury czy wyznania. Współpraca uczniów i wolontariuszy, ich energia, zaangażowanie i entuzjazm stworzyły pozytywną atmosferę, która udzieliła się również publiczności.

Po pokazie uczestnicy i widzowie wzięli udział w quizie dotyczącym Dnia Kobiet, a chętni mogli wypróbować swoje manualne umiejętności podczas warsztatów plecenia wianków. 

Dziękujemy Fundacji CAT za zaproszenie do współtworzenia tego wydarzenia, a uczniom gratulujemy pomysłowych i unikalnych projektów.

Fot. z pokazu: Kacper Gimziński