4 miejsce w Finale Wojewódzkim w koszykówce chłopców

25 maja 2023 roku reprezentacja ZST – CKZiU Leszno w koszykówce chłopców walczyła (niestety znów w okrojonym składzie – choroba wykluczyła Miłosza Domagałę, Marcela Śliwińskiego i Maksymiliana Zacharskiego) w Finale Wojewódzkim, który odbył się w Nowym Tomyślu.

Nasi zawodnicy grając w sześcioosobowym składzie w drugim tego dnia półfinale musieli uznać wyższość gospodarzy turnieju Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu ulegając 84:45.

W pierwszym meczu półfinałowym Zespół Szkół z Sierakowa pokonał Technikum TEB Edukację Gniezno 64:45.

W meczu o 3 miejsce nieznacznie ulegliśmy drużynie z Gniezna przegrywając 44:41, choć szansa na 6 sekund przed końcem meczu jeszcze była!!!.

 W meczu o 1 miejsce zdecydowany faworyt z Sierakowa (już 3 razy z rzędu są Mistrzami Województwa w koszykówce) pokonał pewnie Nowy Tomyśl 71:42.

Indywidualnym osiągnięciem podczas Finału może pochwalić się Krzysztof Pawlicki, który wybrany został do najlepszej piątki turnieju.

Mimo zajęcia najgorszego dla każdego sportowca 4 miejsca – tuż za podium – osiągnięcie naszych uczniów należy ocenić bardzo wysoko. Jest to chyba najlepszy wynik w historii naszej szkoły w grach zespołowych.

Mimo wielu przeciwności losu (choroby, kontuzje) chłopacy stanęli na wysokości zadania i godnie kroczyli do wielkiego finału, godnie reprezentując ZST – CKZiU w Lesznie.

Podczas Finału nasz zespół pod opieką Pana Mariusza Rakowicza grał w składzie: Krzysztof Pawlicki – 4 E, Jakub Janowicz – 4 E, Bartosz Woźniak – 4 TM4, Jakub Korbas – 2 TM, Marcel Dolata – 1 TP i Dawid Hupa – 1 TP.