ARCHIWUM PEŁNE PAMIĘCI

Młodzież klas 3TEO i 3TM wraz z opiekunami Wiolettą Wysokińską i Danutą Stępniewską wzięła dzisiaj udział w spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie promującym projekt ogólnopolski Instytutu Pamięci Narodowej zatytułowany Archiwum Pełne Pamięci.

W ramach tego projektu zostaliśmy wszyscy zaproszeni do współpracy w utrwalaniu pamięci o losach Polski i Polaków w ubiegłym stuleciu. Do wydobycia z domowych zbiorów dokumentów ukazujących ważne wydarzenia z dziejów Polski i tych, które przedstawiają szerzej nieznane lub zapomniane historie rodzinne. Mile widziane fotografie, wspomnienia, prywatne listy, pamiętniki, dzienniki i filmy z lat 1917 – 1990. Kontaktować się można przez portal www.archiwumpamieci.pl

Spotkanie zakończyło się quizem, który wygrał uczeń naszej szkoły Karol Polaszek z klasy 3TEO. Gratulujemy!!!!!!