Jak połączyć przyjemne z pożytecznym…

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli granie i naukę języka angielskiego? Poprzez udział w projekcie etwinning „From frames to games”

Nasza szkoła jako jedna z wielu szkół z Polski,  Portugalii, Hiszpanii i Turcji od lutego intensywnie uczestniczy w międzynarodowym projekcie, którego głównym celem było wspólne stworzenie gier edukacyjnych. Chętni uczniowie z klas 1TI i 3TI pod opieką Pani Anny Syczewskiej-Pieprzyk i Joanny Mizuro angażowali się w poszczególne działania. Stworzyli krótką prezentację w Canva lub AutoDraw o sobie w formie ramek.

Później uczniowie dołączyli do wybranych tematycznie drużyn takich jak Naukowcy, Poligloci, Sportowcy czy Podróżnicy.

Opracowali pytania tematyczne do swoich grup, a z tych pytań stworzyli gry edukacyjne w Genially, SuperTeacherTools, learningapps.org, Wordwall. Jednym z zadań było też przeprowadzenie wywiadu z członkiem rodziny o grach, które były popularne w czasach ich dzieciństwa i młodości. Efektem tych wywiadów są ebooki wykonane w Book Creator. Uczniowie mogli zagrać we wszystkie gry, wybrać najciekawszą i najlepiej wykonaną. Zapraszamy do wspólnego grania dzięki kodom na gazetce w holu na 1 piętrze budynku A.

https://scratch.mit.edu/projects/837914676/?fbclid=IwAR20P7mN-_wKakS5y7ZtilRX8D7f9q8KTiIc5wsUcWIo3KodkzvsApkNYus

Quiz Wordwall

Quiz dotyczący aplikacji edukacyjnych

http://bitly.pl/7DBPh

https://create.kahoot.it/share/ecology/225e6a15-b0c8-4cf1-9b3b-a734a6ac668b  (wymagane logowanie)

https://wordwall.net/a/uuxnre