Zmienne szczęście w koszykówce 3×3

Dzień po Finale Wojewódzkim w koszykówce chłopców rozgrywane były zawody rejonowe w koszykówce 3×3, które odbyły się na boisku „Mój Orlik 2012” przy 2 LO w Lesznie.

Rozgrywki przeprowadzone były w dwóch kategoriach wiekowych: oddzielnie klasy 1 – 2 rozgrywane jako Licealiada i oddzielnie klasy 3 – 4 jako rozgrywki w kategorii OPEN.

W obydwu kategoriach startowali uczniowie naszej szkoły pod okiem Pana Mariusza Rakowicza.

W kategorii klas 1 – 2 naszą szkołę ZST – CKZiU Leszno reprezentowali: Maksymilian Zacharski – 2 TM, Jakub Korbas – 2 TM, Marcel Dolata – 1 TP i Dawid Hupa – 1 TP, natomiast w kategorii klas 3 – 4 grali: Krzysztof Pawlicki – 4 E, Jakub Janowicz – 4 E, Bartosz Woźniak – 4 TM4 wspierani przez Adama Smoczyka z 1 TS.

Młodzi nasi koszykarze klas 1 – 2 mimo przegranego pierwszego meczu z 2 LO Leszno stanęli na wysokości zadania i wygrali pozostałe mecze uzyskując tym samym awans do Finału Wojewódzkiego zajmując 2 miejsce – awansowały dwa zespoły.

Trochę gorzej poszło ich starszym kolegom, którzy w półfinale przegrali z późniejszymi zwycięzcami turnieju z 2 LO Leszno zajmując ostatecznie 3 miejsce.

Były to ciężkie dwa dni dla naszych koszykarzy, więc oznaki zmęczenia musiały dać o sobie znać.

Jednak i tak bardzo dziękujemy im za ten jakże owocny rok i świetne wyniki sportowe osiągane dla naszej szkoły!!!