Pożegnanie maturzystów 2023

Dnia 28 kwietnia 2023 roku, społeczność naszej szkoły pożegnała tegorocznych maturzystów. W uroczystym apelu na tą okoliczność wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie klas młodszych oraz przede wszystkim uczniowie kończący naukę w Zespole Szkół Technicznych CKZiU w Lesznie.

Edukację w tym roku szkolnym zakończyli uczniowie pięciu klas technikum na łącznie sześciu kierunkach. Warto dodać, że tegoroczni absolwenci technikum są ostatnim rocznikiem po gimnazjum, zatem w pewnym sensie było to wydarzenie historyczne.

Uczniowie podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólnie spędzone chwile. Zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody zdobyte w licznych konkursach. Wśród aplauzów żegnaliśmy też sportowców, którzy przez cztery lata reprezentowali naszą szkołę w różnych zawodach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Nie zapomniano również o osobach, które nie szczędziły czasu pracując na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.

W trakcie uroczystości najlepsza absolwentka naszej szkoły Wiktoria Błaszkowska została nagrodzona odznaczeniem „Złotej Tarczy”. Wręczono także nagrody w kategorii Najlepszy w Zawodzie. Wśród tegorocznych maturzystów, były to następujące osoby:

Technik Przemysłu Mody – Wiktoria Błaszkowska.

Technik Spedytor – Piotr Nowak.

Technik Pojazdów Samochodowych – Sebastian Ast.

Technik Mechatronik – Damian Jarus.

Technik Informatyk – Oskar Dudziak.

Technik Elektryk – Sebastian Kaczmarek.

Dziękujemy firmom zaprzyjaźnionym z naszą szkołą, za ufundowanie nagród dla najlepszych w zawodzie, a zatem:

Firmie STRIMA Swadzim k/Poznania – dla najlepszego w branży przemysłu mody.

Firmie Paletex – transport i produkcja europalet – dla najlepszego w zawodzie spedytor.

Firmie Auto-Mróz Leszno Autoryzowany dealer Opel, Chevrolet – dla najlepszego technika pojazdów samochodowych.

Firmie 4PEOPLE 4SERVICE Leszno Przedstawiciel firmy Viessmann – serwis i montaż instalacji grzewczych, pomp ciepła – dla najlepszego mechatronika.

Firmie Halpress Team Leszno – witryny internetowe, szkolenia i kursy IT – dla najlepszego informatyka, oraz;

Firmie CERBER ALARMY Leszno – monitoring, alarmy, system ppoż. – dla najlepszego technika elektryka. W trakcie akademii miały miejsce występy muzyczne przygotowane przez uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły.