Dzień Dziecka – festyn sportowo – rekreacyjny

31 maja 2023 roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod przewodnictwem Pani Aliny Juźwiak, przy dużym wsparciu nauczycieli wychowania fizycznego zorganizowano Dzień Dziecka w postaci festynu sportowo – rekreacyjnego.

Młodzież rywalizował w pięciu konkurencjach rekreacyjnych indywidualnych oraz w jednej konkurencji drużynowej.

W każdej z konkurencji wyłoniono trzech najlepszych uczniów. Były to konkurencje tzw. „na wesoło”.

Zwycięzcami poszczególnych konkurencji zostali:

TURBOKOZAK – odpowiedzialna Pani Agnieszka Łagódka

I miejsce – Antek Stasiak – 1 TM

II miejsce – Mateusz Rybicki – 2 TP

II miejsce – Kacper Wilczak – 3 TMI (przyznano 2 drugie miejsca – ten sam wynik)

RZUT DO CELU – rzut do kosza – odpowiedzialny Pan Janusz Świątkowski

I miejsce – Jakub Korbas – 2 TM

II miejsce – Marcel Dolata – 1 TP

III miejsce – Kacper Pytlik – 1 TM

SPACER PO GUMIE – odpowiedzialny Pan Renato Kaźmierczak

I miejsce – Aleksandra Rychlińska – 1 TI

I miejsce – Szymon Gabała – 1 TE (przyznano 2 pierwsze miejsca – ten sam wynik)

III miejsce – Jędrzej Turbański – 3 TM

RZUT KALOSZEM – odpowiedzialny Pan Dariusz Górski

I miejsce – Kacper Tyczyński – 4 EO4

II miejsce – Stanisław Bojanowski – 2 TM

III miejsce – Franciszek Jąder – 2 TO

SLALOM TACZKĄ WYPEŁNIONĄ WODĄ – odpowiedzialny Pan Mariusz Rakowicz

I miejsce – Kacper Wilczak – 3 TMI

II miejsce – Nikodem Poczynek – 1 TS

II miejsce – Patryk Kowalaszek – 4 TI (przyznano 2 drugie miejsca – ten sam wynik)

Po konkurencjach indywidualnych chętne klasy rywalizowały w konkurencji przeciągania liny.

W kategorii klas I – II rywalizowało 8 klas, natomiast w kategorii klas III – IV – 4 klasy.

W kategorii klas I – II uzyskano następujące wyniki:

I miejsce – 2 TM

II miejsce – 1 TP

III miejsce – 1 TE i 2 TI

Natomiast w kategorii klas III – IV wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – 4 TI

II miejsce – 3 TI

III miejsce – 3 TM

W konkurencjach indywidualnych zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali koszulki sportowe, a za drugie i trzecie miejsce worki na obuwie z logo ZST – CKZiU Leszno.

Były to nagrody pozyskane przez nauczycieli wychowania fizycznego od sponsora.

Zwycięskie klasy w przeciąganiu liny – 2 TM i 4 TI otrzymały w nagrodę voucher do Pizzerii Jalapeno w kwocie 200 zł każda, ufundowane przez Radę Rodziców przy ZST – CKZiU.

Dodatkowo nagrodę specjalną – worki z logo szkoły otrzymała klasa 1 TO, która dzielnie rywalizowała w przeciąganiu linii – same dziewczęta z klasy Technik Mody – brawo!!!.

Na zakończenie festynu wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali poczęstowani zimnymi lodami – a było w tym dniu bardzo gorąco – ufundowanymi przez Samorząd Uczniowski.