Konkurs „Pomysł na biznes”

W dniu 16 czerwca 2023r. w Teatrze Miejskim w Lesznie odbyło się podsumowanie 14 edycji konkursu „Pomysł na biznes” organizowanego przez Leszczyńskie Centrum Biznesu i Inkubator Przedsiębiorczości w Lesznie pod patronatem Prezydenta Miasta Leszna. W konkursie wzięło udział 6 uczniów z naszej szkoły, 5 w kategorii teoretycznej i 1 w kategorii praktycznej. Opiekę merytoryczną nad konkursowymi pracami sprawował nauczyciel podstaw przedsiębiorczości mgr inż. Andrzej Stężały.

Z radością informujemy, że drugie miejsce w konkursie zajął uczeń klasy 3TM Mateusz Nowak, a Bartek Woźniak 4TM4 otrzymał wyróżnienie. Wyróżnieni uczniowie otrzymali cenne nagrody między innymi wypasiony telefon komórkowy, czytnik e-booków, vouchery do Media Expert oraz gadżety sponsorów.

Mateusz Nowak 3TM zachęca gorąco do wzięcia udziału w przyszło rocznej XV edycji konkursu poprzez następujące słowa –

„Mój biznesplan zakłada tworzenie oprogramowania predykcyjnego i tzw. „cyfrowych bliźniaków” dla zakładów przemysłowych. Wziąłem udział w konkursie, ponieważ chciałem sprawdzić się w pisaniu biznesplanu, a także przez samo zaciekawienie branżą, którą się zająłem.
Szczerze, uważam, że warto wziąć udział w konkursie. Można się wiele dowiedzieć na temat działalności, którą wybierzecie, jak i o samym pisaniu biznesplanów. Dodatkowo, do wygrania są naprawdę fajne nagrody. Ja na przykład, wygrałem nowy telefon.”

Wyróżniona praca Bartka Woźniaka to renowacja starych samochodów i motocykli, która jest jednocześnie jego pasją zawodową.

Wszystkich uczniów gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie przyszło-rocznym, nagrody mają być jeszcze bardziej bogate. A przy okazji można się dużo dowiedzieć na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej.