ZAWOJA – WYCIECZKA nr 1

W związku z otrzymaniem dofinansowania do wycieczek szkolnych, wyjazd do Zawoi w dniach 11 – 14.06.2023 roku został podzielony na dwie wycieczki.

Z wycieczki numer 1 skorzystało 50 uczniów pod opieką nauczycieli naszej szkoły: kierownik i organizator wyjazdu Pan Mariusz Rakowicz oraz wychowawcy: Pan Andrzej Stężały, Pan Mariusz Zakrzewski i Pan Renato Kaźmierczak.

W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas: 3 TS, 2 TI oraz 1 TE.

Wyjazd został dofinansowany w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki – POZNAJ POLSKĘ.

W ramach wycieczki młodzież zwiedziła rejon Beskidu Żywieckiego w województwie małopolskim.

Bazą wypadową był ośrodek wczasowy „Hanka” Państwa Jezutków, którzy przyjęli nas bardzo gorąco, za co serdecznie dziękujemy.

W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Wadowice, gdzie podążaliśmy szlakiem naszego wielkiego papieża Polaka, odwiedzając Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II oraz jadąc wadowicką kolejką wspomnień śladami ojca św. Jana Pawła II – Szlak Karola Wojtyły.

Podczas drugiego dnia wycieczki wchodziliśmy na Babią Górę (1725 m n.p.m.) znajdującą się w Babiogórskim Parku Narodowym oraz zwiedziliśmy Skansen – Zespół Budownictwa Drewnianego im. Józefa Żaka, a także zobaczyliśmy wystawę stałą w Ośrodku Edukacyjnym Babiogórskiego Parku Narodowego.

Na zakończenie dnia mieliśmy spotkanie z folklorem góralskim – wieczór z kapelą góralską połączony z ogniskiem i kiełbaskami.

Dużą atrakcją tego wieczoru był pokaz ognia wykonany przez Pana Renato Kaźmierczaka, który zaprezentował nam FIRE SHOW.

Trzeci dzień wyjazdu był poza projektem a jego głównym punktem była zabawa w Energylandii. Długo by tu pisać o mocy atrakcji i wrażeń jakich doświadczyli uczestnicy wycieczki – zabawa była przednia!!!

Ostatni dzień był poświęcony kolejnemu punktowi naszej wyprawy. W tym dniu zwiedziliśmy bardzo ważne miejsce dla każdego człowieka – nie tylko Polaka. Zwiedziliśmy były Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady, miejsce pamięci – Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Był to bardzo ciekawy czas dla naszych uczniów – połączenie mile spędzonego czasu z poznaniem naszej historii, tradycji i kultury.

Wyjazd został wsparty przez:

Ministerstwo Edukacji i Nauki – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Polski Ład – Polski Ład – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Poznaj Polskę – edycja 2023 – Ministerstwo Edukacji i Nauki – Portal Gov.pl (www.gov.pl)