Festiwal LUFA 2023

W tym roku, podczas Festiwalu LUFA, Leszno było – dosłownie i w przenośni – OPAKOWANE KULTURĄ. Bardzo nam miło, że po raz kolejny mogliśmy być częścią tych barwnych, artystycznych wydarzeń. W sobotę, 2 września, w trakcie drugiego dnia festiwalu, reprezentacja ZST-CKZiU prowadziła warsztaty „Igłą i nitką malowane – pocztówki z Leszna”, podczas których dzieliła się z uczestnikami swoją pasją do rękodzieła. Dzieci, młodzież, a także dorośli z pomocą p. Klaudii Zielińskiej i p. Joanny Przybyły tworzyli oryginalne ilustracje tekstylne, wykorzystując do tego skrawki tkanin, cekiny, koraliki, kolorową mulinę. Uczestnicy przekonali się, że szycie ręczne to nic strasznego. Wręcz przeciwnie – to przyjemna, manualna zabawa dla każdego, podczas której można stworzyć niezwykłe dzieła. Dziękujemy Organizatorom za możliwość współtworzenia tej pełnej kreatywności atmosfery, która zapanowała w Parku Kościuszki za sprawą IV edycji festiwalu.

Pełna relacja z festiwalu dostępna m.in. na:

https://www.facebook.com/LUFAFestiwalLeszno/?locale=pl_PL