Kolejna wycieczka do Zawoi

W dniach 13 – 15 września 2023 roku kolejne klasy odwiedziły najdłuższą wioskę w Polsce – Zawoję.

Na wycieczkę wybrały się klasy 2 TS, 2 TM oraz 4 TP pod opieką wychowawców: Pani Katarzyny Kolan, Pani Elżbiety Owczarczyk oraz Pani Hanny Grześkowiak. Dodatkowe wsparcie opiekuńcze ale i też artystyczne zapewnił Pan Renato Kaźmierczak. Kierownikiem i zarazem organizatorem wyjazdu był Pan Mariusz Rakowicz.

Podczas 3 – dniowej wycieczki młodzież zwiedziła Kraków z naciskiem na poznanie części żydowskiej zwanej Kazimierzem, bawiła się w Parku Rozrywki ENERGYLANDIA oraz zdobyła szczyt Mosorny Groń – 1045 m n.p.m.

Przebywając w gościnnym Ośrodku Wypoczynkowym „Hanka” w Zawoi Państwa Jezutków, który gorąco i szczerze polecamy dziękując za miłe przyjęcie, młodzież mimo nieraz niesprzyjających warunków pogodowych korzystała z kąpieli w basenie zewnętrznym.

Podczas pobytu młodzież miała również spotkanie z kapelą góralską, która oprócz folkloru przybliżała młodzieży także tradycje, legendy oraz historię Babiej Góry i rejonu.

Nie mogło również zabraknąć tradycyjnego ogniska góralskiego połączonego z pieczeniem kiełbasek, podczas którego niezapomniane przedstawienie FIRE SHOW – pokaz ognia, dał Pan Renato Kaźmierczak, który bardzo mocno pozytywnie zaskoczył naszą młodzież swoimi umiejętnościami.

Młodzież ZST – CKZiU miło spędziła trzy dni podczas wycieczki, poznając naszą piękną Polskę przy okazji integrując się i poznając się w innych sytuacjach i miejscach niż szkolne ławki.

Teraz zapewne ze wzmożoną siłą przystąpią do rozpoczętego nowego roku szkolnego!!!