Wyszukiwarka studiów wyższych

W czerwcu bieżącego roku ruszyła pierwsza odsłona rządowego portalu edukacja.gov.pl.

Od września w ramach platformy uruchomiliśmy kompleksową wyszukiwarkę studiów, umożliwiającą wszystkim uczniom oraz absolwentom szkół ponadpodstawowych poznanie oferty edukacyjnej uczelni. W ramach nowego narzędzia uczniowie mogą przejrzeć ofertę studiów wszystkich uczelni, publicznych i niepublicznych. Celem nowej wyszukiwarki jest dostarczenie uczniom szkół ponadpodstawowych narzędzia z pomocą, którego już na etapie składania wstępnej deklaracji maturalnej będą mogli sprawdzić kryteria rekrutacji na wymarzone kierunki studiów i zgodnie z nimi świadomie wybrać przedmioty maturalne, których zdanie otworzy im drzwi uczelni. Nowe narzędzie pozwala uczniom zoptymalizować wyniki wyszukiwania kierunków studiów i zminimalizować liczbę przeglądanych stron internetowych z ofertą szkół wyższych. Z poziomu platformy uczniowie mogą za pomocą zamieszczonych na kartach uczelni i kierunków studiów linków do stron uczelni i rekrutacji zapoznać się z pełną ofertą podmiotów i szczegółowymi zasadami rekrutacji

na rok akademicki 2024/2025  

https://edukacja.gov.pl/web/gov/wyszukiwarka-uczelni#/
https://edukacja.gov.pl/