„Noc Zawodowców” w Zespole Szkół Technicznych CKZiU

W dniu 6 października w naszej szkole w godzinach popołudniowych odbyła się pierwsza

w Lesznie „Noc Zawodowców”. Gościliśmy przedstawicieli placówek oświatowych o profilu zawodowym – techników oraz  szkół branżowych z Leszna, Włoszakowic i Rydzyny.  Wśród wystawców byli również przedstawiciele lokalnych firm i instytucji. Uczniowie szkół podstawowych, bo to  dla nich przede wszystkim dedykowane było to wydarzenie,  mieli okazję do spotkań i rozmów z pracodawcami oraz rzemieślnikami, a przede wszystkim mogli poznać oferty szkół branżowych i technicznych. Na osoby  jeszcze nie zdecydowane jak dalej pokierować swoją ścieżką edukacyjną czekali doradcy zawodowi. Uczennice kierunku Technik Przemysły Mody wraz z opiekunami przygotowały krótki pokaz mody na którym zaprezentowały swoje projekty. Finałem tej niezwykłej „Nocy” był koncert zespołu XYZ.

„Noc Zawodowców” honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Pan Marek Woźniak, natomiast organizatorami byli Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie oraz MY Zespól Szkół Technicznych CKZiU.