POKAZ MODY ZERO WASTE

Według wielu specjalistów z branży mody, współcześnie jedynym słusznym modelem tworzenia ubrań jest model cyrkularny i idea zero waste. Zadaniem projektantów powinno być więc twórcze przerabianie tego, co już jest i ponowne wprowadzanie ubrań do modowego obiegu. Ale założenia zrównoważonej mody może realizować każdy z nas poprzez m.in. dbanie o ubrania i ich naprawianie, kupowanie ubrań w second handach i na targach mody vintage, czy udział w wymianach odzieży. Dostosowanie ubrań do naszego indywidualnego stylu to tylko kwestia kreatywności i odpowiedniej stylizacji.

Wyzwanie stworzenia zupełnie nowych kreacji z używanych ubrań i resztek materiałów podjęły uczennice z klasy 2TO. W ramach zajęć wykonywania wyrobów odzieżowych, prowadzonych przez p. Joannę Przybyłę i p. Klaudię Zielińską, przygotowały autorskie projekty oparte na recyklingu. W ten sposób powstały niepowtarzalne ubrania inspirowane m.in. teledyskami, postaciami z bajek, naturą, strojami ludowymi, stylem gotyckim czy dekonstrukcją.

Okazją do zaprezentowania projektów było wydarzenie „Podziel się kurtką”, zorganizowane przez Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności. W ramach tej akcji, 24 października br. odbył się pokaz mody z udziałem uczennic naszej szkoły, które wcieliły się w rolę modelek. Pokaz wymagał wielu przygotowań i prób, które odbywały się pod okiem p. Moniki Bródki. Gratulujemy wszystkim projektantkom i modelkom! Zachęcamy również do obejrzenia relacji zdjęciowej z pokazu.