Weihnachten kommt bald

12 grudnia gościliśmy w naszej szkole dwie wolontariuszki  z Niemiec Lenę oraz Toni.

Przeprowadziły one ciekawe warsztaty kulturoznawcze składające się z dwóch części.

Pierwsza z nich miała formę prezentacji multimedialnej na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia obchodzonych w Niemczech. Uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawostek nt. zwyczajów wigilijnych, typowych świątecznych potraw, prezentów itp.

Druga część spotkania polegała na praktycznym wykorzystaniu języka niemieckiego. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w przygotowanych przez wolontariuszki aktywnościach takich jak kalambury, czy quiz na temat tradycji świątecznych.

Na koniec spotkania wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Kling Glöckchen Klingelingeling”.

W warsztatach wzięli udział uczniowie kl.2 TM pod opieką pani Katarzyny Kolan

oraz kl. I TE pod opieką pani Justyny Lorych.