WłączaMY! ZERO WASTE

Od kwietnia 2023 r. nasza szkoła uczestniczy w projekcie organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej (CREO) z Poznania. Wybrana grupa naszych uczniów uczestniczyła już w warsztatach takich jak: „Jak organizować akcje społeczno – obywatelskie”, „Jak skutecznie wypromować akcję w społeczności lokalnej”, „ Jak żyć w zgodzie z zasadami ZERO WASTE i dlaczego warto”, „Debata oksfordzka” oraz „Szkolny Budżet Obywatelski”.  W ramach „Kiermaszu ZERO WASTE” nasi uczniowie  zaangażowali  się w inicjatywę Leszczyńskiego Banku Żywności „Podziel się kurtką”. W szkole ogłosiliśmy zbiórkę ubrań, które przekazaliśmy na w/w akcję. Dodatkowo nasi wolontariusze pomagali podczas finału tego przedsięwzięcia,  a uczennice klasy II TO przygotowały pokaz mody na który zaprojektowały  zupełnie nowe kreacje z używanych ubrań i resztek materiałów. Kolejnym działaniem była „Kampania ZERO WASTE”. Zainspirowani świątecznymi przygotowaniami zorganizowaliśmy warsztat na którym uczniowie wykonali ozdoby świąteczne z książek przeznaczonych na makulaturę oraz starych gazet. I tak stanęła w naszej szkole choinka ZERO WASTE. W ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego wygrał projekt pt. „Zielony zakątek” – zagospodarowanie przestrzeni na boisku szkolnym na który otrzymaliśmy 1000 zł. W ramach tych środków zakupiono palety drewniane, materiał na poduszki, donice i sadzonki ziół. W styczniu przed nami jest jeszcze  Debata Oksfordzkiej o tematyce nie innej jak – ZERO WASTE