Wolontariat i pomaganie kształtują cechy charakteru

5 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie, grupa naszych wolontariuszy wraz z opiekunem oraz dyrektorem Panią Renatą Perek wzięli udział w Gali Wolontariatu zorganizowanej przez Leszczyński Bank Żywności. Wiele osób wchodziło na scenę, bo też wielu osobom Stowarzyszenie Leszczyński Bank Żywności chciało podziękować za wolontariat i serce okazywane ludziom potrzebującym.

– Chcemy podziękować naszym wolontariuszom – naszym Aniołom, a są to przedstawiciele miasta, zakłady pracy, dobre duszki z Lions Club Leszno 2000, które nad nami czuwają. Współpracujemy z młodzieżą z Leszna, ale rozszerzyliśmy krąg działania na powiat i dalej na województwo wielkopolskie – mówiła prezes stowarzyszenia Katarzyna Jaśkowiak.

Wolontariusze otrzymali certyfikaty potwierdzające aktywny udział w akcjach wolontariackich,  którymi mogą się okazać podczas rekrutacji na studia wyższe lub aplikując do pracy. Część oficjalną Gali uświetnił zespół XYZ.