IV Mistrzostwa Miasta Leszna w badmintonie EX’S Sport CUP

Zespół Szkół Technicznych – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lesznie był organizatorem IV Mistrzostw Miasta Leszna w badmintonie, które odbyły się 20 stycznia 2024 roku w ramach obchodów 104 rocznicy Powrotu Miasta Leszna do Macierzy.

Zawody otworzyli: Wice Prezydent Miasta Leszna Pan Piotr Jóźwiak oraz Pani Dyrektor ZST – CKZiU w Lesznie Pani Renata Perek. 

Organizatorem Mistrzostw był Pan Mariusz Rakowicz.

Współorganizatorem i zarazem sponsorem Mistrzostw był UKS Achilles Leszno z Panem Prezesem Dariuszem Górskim na czele.

Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Miasta Leszno, za które serdecznie dziękujemy zwłaszcza Wice Prezydentowi Leszna Panu Piotrowi Jóźwiakowi oraz Naczelnikowi Wydziału Sportu Panu Marcinowi Kochowiczowi.

Sponsorem Tytularnym Mistrzostw była leszczyńska firma EX’S Sport Piotra Rochmankowskiego a sponsorami wspomagającymi „Lasermaniak” Pana Tomasza Przybylskiego, Ciastkarnia – Piekarnia „Kolan” Państwa Katarzyny i Waldemara Kolan oraz UKS Kometa Sianów z Panem Robertem Kowalczykiem na czele.

W zawodach wystartowało 41 zawodników z takich miejscowości jak: Leszno, Poznań, Borek Wielkopolski, Góra, Gniezno, Trzebnica, Świebodzin, Zielona Góra, Luboń, Puszczykowo.

Rozegrano łącznie 93 mecze podczas 11 godzin grania.

Wyłoniono zwycięzców w 7 kategoriach.

A oto oni:

KATEGORIA OPEN – GRA PODWÓJNA

1 miejsce – Duszczyk Krzysztof/Szkudlarczyk Michał

2 miejsce – Kostecki Piotr/Pawłowski Hubert

3 miejsce – Nowakowski Łukasz/Gancarz Tymon, Palczewski Szymon/Otworowski Michał

KATEGORIA OPEN – GRA POJEDYNCZA 

1 miejsce – Pawłowski Hubert

2 miejsce – Pawłowski Marcel

3 miejsce – Grzybek Dawid, Kostecki Piotr

KATEGORIA +40

1 miejsce – Januchowski Paweł

2 miejsce – Nowakowski Łukasz

3 miejsce – Kanert Maciej, Ładziak Jarosław

KATEGORIA +50

1 miejsce – Józwik Marek

2 miejsce – Łobejko Andrzej

3 miejsce – Woźniczka Bernard, Przybył Maciej

KATEGORIA AMATOR – GRA POJEDYNCZA

1 miejsce – Zakrzewski Mateusz

2 miejsce – Paszek Emil

3 miejsce – Kempa Józef, Elminowski Tomasz

KATEGORIA AMATOR – GRA PODWÓJNA

1 miejsce – Jóźwik Marek/Pawlak Jakub

2 miejsce – Cisek Zenon/ Łobejko Zenon

3 miejsce – Marszałek Tomasz/Kordus Mateusz, Woźniczka Bernard/Piotr Nowacki

KATEGORIA MIKST – GRA MIESZANA

1 miejsce – Grzybek Justyna/Grzybek Dawid

2 miejsce – Prysiażna Małgorzata/Januchowski Paweł

3 miejsce – Patalas Katarzyna/Duszczyk Krzysztof, Palczewska Roma/Palczewski Szymon

Serdeczne podziękowania należą się także osobom, bez których te zawody nie mogły by się odbyć. A są to: Pan Mariusz Zakrzewski, Pan Dariusz Bolka, Pan Renato Kaźmierczak, Pan Marcin Kliber, Państwo Agnieszka i Daniel Piętka z synami Tytusem i Aleksandrem oraz uczniowie ZST – CKZiU, którzy zadbali o obsługę kącika kawowego oraz obsługę sędziowską. Bardzo dziękujemy!!!

W ramach pakietu startowego, każdy zawodnik otrzymał turniejową koszulkę, ręcznik a także gadżety reklamowe firmy EX’S Sport oraz Miasta Leszna – breloczek, okulary, kubek, teleskop do zdjęć oraz worek na obuwie sportowe.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali medale oraz dyplomy, które wręczał Naczelnik Wydziału Sportu Pan Marcin Kochowicz.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali ponadto tubę lotek piórowych.

IV Mistrzostwa Miasta Leszna w badmintonie już za nami.

Podczas zawodów jak zwykle panowała miła sportowa atmosfera, a uczestnicy bardzo wysoko oceniają przygotowanie i prowadzenie turnieju zapowiadając powrót na kolejne piąte zmagania o tytuł najlepszych badmintonistów miasta Leszna.

Podczas Mistrzostw uczestnicy zebrali i wpłacili 1000 zł na pomoc dla Janka, którego rodzina ucierpiała w pożarze.