PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W KONKURSIE HISTORYCZNYM -GRZE ,,Pierwsza Wielka Wolna Elekcja”

Muzeum Historii Polski we współpracy z Fundacją na rzecz Wielkich Historii zorganizowało  ogólnopolski konkurs pt: Wolna Elekcja 2023. Gra powstała, by uczcić 450. rocznicę historycznych wyborów polskiego króla.

Podziękowanie otrzymali uczniowie klasy 3Ti : Nikola Szymańska, Patryk Konieczny, Bartek Pelczyński którzy reprezentowali  szkołę  i Leszno w regionalnym etapie. W poznańskiej Szkole Podstawowej nr20, spotkali się reprezentanci 23 szkół podstawowych  i średnich z woj. Lubuskiego i wielkopolskiego. Wielki finał rozgrywek odbył  się 15 grudnia 2023 roku w nowo otwartej siedzibie Muzeum Historii Polski w Warszawie .

Najbliżej kolejnego etapu był Bartek, którego wystąpienie zarejestrowała ,,TV Rataje” (https://www.youtube.com/watch?v=Hp4OmmK9NZo)