Świąteczne spotkanie

W dniu 22 grudnia w naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie.

Na początku ksiądz Radosław przybliżył nam historię stworzenia świata oraz przeczytał fragment Ewangelii o narodzinach Jezusa. Usłyszeliśmy też ciekawostki związane z wigilijnymi tradycjami oraz wiersze o tematyce świątecznej.

Wyjątkowy charakter uroczystości podkreśliły znane polskie kolędy w wykonaniu uczennic z klasy 1 TO oraz 1 TI przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego z panem Adamem Jankowskim na czele.

Ciekawym przerywnikiem podczas kolędowania  był quiz językowy , w którym przedstawiciele poszczególnych klas musieli wykazać się znajomością tradycji świąt Bożego Narodzenia w krajach niemiecko i anglojęzycznych. Słodkie upominki dla zwycięzców sponsorowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Ponadto wręczono również nagrody oraz dyplomy za udział w szeregu innych konkursów oraz zawodów sportowych, w których uczniowie naszej szkoły brali  udział w ostatnim czasie.

Miłym akcentem kończącym nasze świąteczne spotkanie był videoclip wyreżyserowany przez pana Tomasza Budnego.

Wspólne kolędowanie, recytacje oraz serdeczne życzenia wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.