Wycieczka zawodoznawcza klasy 2TO

Wycieczki zawodoznawcze to ważne uzupełnienie programu nauczania zawodów w ZST-CKZiU, w tym również zawodu technik przemysłu mody.

W ramach poznawania branży odzieżowej i specyfiki poszczególnych specjalizacji, uczennice klasy 2 TO pod opieką p. Klaudii Zielińskiej i p. Urszuli Polak, odwiedziły pracownię Akademii Rzemiosła „Żółta Szpilka” w Poznaniu. Wzięły tam udział w intensywnych warsztatach konstrukcji pod czujnym i fachowym okiem p. Marzeny Kubiak, która od wielu lat działa w branży jako konstruktor, krawiec oraz wykładowca akademicki. Entuzjazm oraz wielka pasja prowadzącej do tworzenia ubrań udzieliła się uczennicom, które z zapałem i w dużym skupieniu konstruowały bluzy z kapturem na swoje indywidualne wymiary. W trakcie niespełna 5-godzinnych zajęć, uczennice poznały wiele cennych tajników sztuki konstrukcji. Miały również możliwość spróbować szycia na coverlocku oraz maszynach przemysłowych. A zajęcia zakończyły z gotowymi formami ubrania, które będę mogły wykorzystać do uszycia wymarzonych bluz.

Opiekunki grupy, w trakcie warsztatów, też nie próżnowały i musiały wykazać się swoimi krawieckimi umiejętnościami. P. Polak i p. Zielińska wspólnymi siłami uszyły bluzę, którą klasa 2 TO otrzymała na pamiątkę. Wykonany przez nauczycielki wyrób został poddany przez uczennice skrupulatnej kontroli jakości. Na szczęście, przeszedł ją pomyślnie i otrzymał aprobatę młodych adeptek krawiectwa.

Serdecznie dziękujemy Akademii Rzemiosła „Żółta Szpilka” za miłe przyjęcie w pracowni, poświęcony czas oraz efektywne i inspirujące warsztaty.