Rejon leszczyński w koszykówce chłopców też obroniony!!!

21 marca 2024 roku – w pierwszy Dzień Wiosny – koszykarze ZST – CKZiU Leszno rywalizowali w zawodach rejonowych, które odbyły się w naszej szkole.

O prym w rejonie leszczyńskim rywalizowały trzy szkoły: ZSZ Wolsztyn, ZSZ Rawicz i nasza szkoła.

Niestety zawody nie rozpoczęły się dobrze dla naszego zespołu. Już na początku meczu z ZSZ Wolsztyn kostkę skręcił Krzysiek Pawlicki. W kolejnej akcji silnego stłuczenia mięśnia czworogłowego doznał Max Zacharski.

I do tego kompletnie nic nam nie szło, nic nie wpadało do kosza.

Jednak z upływem gry pomału odrabialiśmy straty zwyciężając ostatecznie z ZSZ Wolsztyn 32:28.

W drugim meczu mimo powrotu do gry Krzyśka i Maksa, gra także nie układała się po naszej myśli. Zawodnicy ZSZ Rawicz szybko uzyskali przewagę wygrywając pierwszą kwartę 15:1. Dopiero od drugiej kwarty nasi koszykarze pokazali na co ich stać. I mimo przeciwności losu zaczęli odrabiać straty kończąc pierwszą połowę wynikiem 18:22.

W drugiej części meczu to już odważna i skuteczna gra naszego zespołu zarówno w ataku jak i obronie.

Po trudnym meczu wygrywamy ostatecznie 49:35 i tym samym meldujemy się w półfinale wojewódzkim.

Wielkie brawa dla chłopaków, bo mimo urazom walczyli do samego końca, choć nie jeden z nich już wątpił w końcowy sukces, tak jak i opiekun zespołu Pan Mariusz Rakowicz – zwłaszcza po pierwszej kwarcie w meczu z Rawiczem.

W meczu o drugie miejsce ZSZ Wolsztyn pokonał ZSZ Rawicz 31:26.