Sztuczna Inteligencja i jej wpływ na rynek pracy

W dniu 29 lutego b.r. odbyły się w naszej szkole warsztaty dotyczące Sztucznej Inteligencji. Zajęcia dla klasy III TI,  VTI oraz VTS przeprowadził absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pan Adam Chudziński.  Problematyka poruszana na spotkaniu dotyczyła m.in. automatyzacji pracy, etyki i moralności, czasu pracy, edukacji, nowych możliwości oraz wad i zalet w kontekście wykorzystania SI. Zostały omówione praktyczne zastosowania narzędzi opartych na Sztucznej Inteligencji  oraz aspekty dotyczące prowadzenia Social – mediów, wsparcia przy programowaniu oraz rozwijaniu  umiejętności komunikacyjnych w języku obcym.  W imieniu uczniów dziękujemy Panu Adamowi za wartościową prezentacje i zainspirowanie do uczestnictwa w dynamicznym świecie kształtowanym przez SI.