TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO

Dnia 15 marca 2024r odbył się w naszej szkole I etap konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”, zorganizowanego przez PSNJN.

Uczniowie w 3-osobowych zespołach wypełniali test składający się z 100 pytań na temat: geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów Szwajcarii.

W konkursie wzięli udział następujący uczniowie:
– Dorota Piotrowska kl. 1 TI, Wiktor Czapski kl. 1 TP, Adrian Jaworski kl. 1 TP.
– Jakub Korbas, Jeremi Wawrzyniak oraz Marcin Matuszczak kl. 3 TM.
– Jakub Stodulski, Klaudia Kosowska oraz Kacper Szymanek kl. 3TP.
– Kajetan Aleksandrowicz, Paweł Gmerek kl. 2 TM oraz Michał Zygmanowski kl. 5 TI.

Największą wiedzą wykazał się zespół w składzie: Kajetan Aleksandrowicz, Paweł Gmerek oraz Michał Zygmanowski zdobywając najwyższą liczbę punktów.

Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w drugim, międzyszkolnym etapie konkursu, który odbędzie się 19 kwietnia 2024r w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie.

Gratulujemy oraz życzymy powodzenia w kolejnych konkursowych zmaganiach.