LAUREACI IV EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Nauczyciele przedmiotów zawodowych w klasach technik przemysłu mody we współpracy z doradcami zawodowymi ZST-CKZiU już po raz czwarty zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z Leszna i okolic. Temat tegorocznej edycji brzmiał „Ubiór w blasku reflektorów – projekt dla gwiazdy”  i  zachęcał uczestników do stworzenia projektu ubioru scenicznego lub wieczorowego dla ulubionej gwiazdy kina, muzyki, sportu itd. Od młodych projektantów oczekiwano kreatywności, oryginalnego podejścia do mody i technik plastycznych, a także znajomości specyfiki mody scenicznej i stylu gwiazd. Uczestnicy nie zawiedli i zgłosili do konkursu prace, które pokazały nie tylko ich pomysłowość, gust modowy, ale też charakterystyczny dla nich sposób rysowania. Prace młodych projektantów zostały zaprezentowane szerszej publiczności na wystawie podczas Drzwi Otwartych w ZST -CKZiU w Lesznie, które odbyły się w sobotę, 13 kwietnia.

Komisja konkursowa miała trudne zadanie, ale ostatecznie wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce – Karolina Chrobot, SP nr 10 w Lesznie
II miejsce – Michalina Wicher, SP nr 5 w Lesznie
III miejsce – Ines Naglak, SP nr 7 w Lesznie

W gronie osób wyróżnionych są także:

Lena Staniszewska, SP nr 1 w Lesznie
Zofia Marcinkowska, SP im. A. Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej
Aleksander Chudak, SP nr 3 w Lesznie
Nikola Urbaniak, SP nr 3 w Kościanie

Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy, aby nieustannie rozwijali swoją pasję do mody i sztuki. Dziękujemy również nauczycielom, którzy zainteresowali uczniów konkursem i wspierali ich w przygotowaniach.