Europejscy Odkrywcy

W zeszłym tygodniu nasi uczniowie z klasy 1TI w składzie: Marta Sobkowiak, Dorota Piotrowska, Albert Seweryn i Maxym Para pod opieką wychowawcy Tomasza Budnego wzięli udział w “Grze miejskiej” organizowanej przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie.

Tegoroczna edycja pod nazwą “Europejscy odkrywcy” skupiała się na tematyce Unii Europejskiej. Młodzież w ramach rozgrywek planowała wycieczkę po 6 miastach Europy, sadziła lawendę, angażując się w działania ekologiczne, rozwiązywała zagadki językowe oraz quizy dotyczące wiedzy o Unii Europejskiej. Nagrywanie filmików promujących ich wymarzone projekty rozwijało kreatywność i umiejętności techniczne.

Najważniejszym aspektem tych działań była integracja uczestników, którzy poprzez wspólną zabawę i naukę mieli okazję współpracować w międzynarodowym środowisku i szlifować swoje umiejętności językowe. Wszystkie aktywności odbywały się w języku angielskim. 

Poniżej kilka zdjęć relacjonujących starania naszych uczniów.