Uczennica ZST-CKZiU w Lesznie, Iga Jankowska z klasy 4TO, stanęła przed wyjątkową szansą reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Świata w kickboxingu. Aby zrealizować to sportowe marzenie, potrzebuje wsparcia w sfinansowaniu wyjazdu na najważniejszą imprezę sportową tego roku.
Iga od niemal siedmiu lat trenuje kickboxing w klubie KS Polonia 1912 Leszno. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, systematycznej pracy i determinacji osiąga imponujące sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.
W 2025 roku, jako juniorka starsza, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w formule Low-Kick oraz dwa tytuły Wicemistrzyni Polski w formułach K-1 i Full-Contact. Doskonałe wyniki zaowocowały powołaniem do Kadry Narodowej, dzięki czemu mogła reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Europy, skąd wróciła z brązowym medalem.
Również bieżący rok przyniósł kolejne sukcesy. Iga wywalczyła 3. miejsce na Mistrzostwach Polski w formule K-1 oraz zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski w formule Low-Kick. Osiągnięcia te zapewniły jej ponowne powołanie do Kadry Polski i możliwość udziału w Mistrzostwach Świata, które odbędą się we wrześniu.
Niestety, mimo otrzymanego częściowego dofinansowania, nadal konieczne jest zebranie brakującej kwoty na pokrycie kosztów wyjazdu. Każda, nawet najmniejsza wpłata oraz udostępnienie informacji o zbiórce są ogromnym wsparciem dla młodej sportsmenki.
Zachęcamy całą społeczność szkolną, absolwentów, rodziców oraz sympatyków ZST do wsparcia Igi w realizacji jej sportowego celu i godnego reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.
Zbiórkę można wesprzeć tutaj:
Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy i życzymy powodzenia podczas przygotowań do Mistrzostw Świata!
