Odwiedziny

Dziś w naszej szkole mieliśmy wyjątkowych gości- dzieci z przedszkola im. Przyjaciół Misia Uszatka, którzy z wielkim zaciekawieniem poznawali tajniki różnych zawodów.

W pracowni mechaników maluchy oglądały podnośniki, kanały serwisowe, na których nasi uczniowie doskonalą swoje umiejętności. Dzieci miały okazję zobaczyć, na czym polega codzienna praca mechanika i zrozumieć jak ważna jest precyzja w tym zawodzie.

W pracowni krawieckiej nasi mali goście poznali podstawy szycia, przyglądając się pracy naszych uczennic. Była to dla nich bardzo ciekawa lekcja o tym, jak powstają ubrania. Na koniec stworzyli własne zakładki do książek.

Kumulacją dnia była wizyta w pracowni fryzjerskiej, skąd dzieciaki wyszły z nowymi fryzurami-kolorowymi warkoczykami, błyszczącymi pasemkami z uśmiechniętymi pomalowanymi buźkami.

Takie wizyty to dla nas i naszych uczniów ogromna radość. Inspirujemy już najmłodsze pokolenia i pokazujemy im świat zawodów, które być może w przyszłości wybiorą.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tej edukacyjnej przygody.