Dobre maniery w szkole i klasie

Kulturalny uczeń powinien:

– zostawić okrycie w szatni
– być miłym dla kolegów na korytarzu;
– mówić „dzień dobry” nauczycielom i innym pracownikom szkoły
– nie przeklinać;
– spędzać czas przerwy w czasie na nią przeznaczonym
– na korytarzu i schodach poruszać się prawą stroną,
– przepuszczać w drzwiach nauczyciela i koleżanki
– wrzucać śmieci do kosza,
– ograniczyć hałaśliwe zachowania

 

Podczas lekcji:

– słuchać tego, co nauczyciel ma do przekazania;
– nie przeszkadzać nauczycielowi w prowadzeniu lekcji;
– pomagać kolegom, np. w kwestii pożyczania przyborów;
– zachować ciszę niezbędną do spokojnego przebiegu lekcji;
– nie spóźniać się na lekcję (w razie spóźnienia przeprosić, podać powód)
– odsuwać krzesło bez hałasu
– wstać, gdy wchodzi przełożony, nauczyciel
– nie używać tel. komórkowego,
– wyjąć słuchawki z uszu
– wyrażać się kulturalnie

(opracowała klasa IV TI)

Najnowsze informacje

Uczniowie
Karol Kowalski

Wakacje czas zacząć!

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Za nami miesiące nauki, wspólnych wydarzeń, konkursów i wielu szkolnych wyzwań. Teraz przed uczniami zasłużony czas odpoczynku i letnich przygód.

WIęcej »
Uczniowie
Karol Kowalski

Nowoczesne technologie WAGO w ZST-CKZiU

Uczniowie klas technikum elektrycznego oraz technikum mechatronicznego uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu z przedstawicielami firmy WAGO. Do naszej szkoły przyjechała „Klementyna” – specjalistyczny samochód demonstracyjny wyposażony

WIęcej »