TECHNIK INFORMATYK

Dzisiaj komputer jest podstawowym narzędziem pracy w każdym zawodzie, a dodatkowo jego gruntowna znajomość i obsługa stanowi nieoceniony atut w rękach przyszłego pracownika w każdej branży. Zawód technik informatyk pozwoli Ci na zdobycie tych unikalnych umiejętności, które będą wyróżniać Cię na tle innych kandydatów na rynku pracy.

Wybierając kierunek technik informatyk nauczysz się:
• opracowywania, uruchamiania i obsługi własnych programów aplikacyjnych,
• przystosowywania aplikacji firmowych na potrzeby zakładu pracy,
• obsługiwania komputerów typu PC, posługując się gotowymi pakietami oprogramowania użytkowego i narzędziowego,
• projektowania i wykonywania baz danych i ich oprogramowania aplikacyjnego,
• administrowania bazami danych i systemami przetwarzania informacji,
• dobierania konfiguracji sprzętu i oprogramowania komputerowego,
• obsługi lokalnych sieci komputerowych.

Zatrudnienie:
Technicy informatycy mogą podejmować prace we wszystkich gałęziach gospodarki, w których mają zastosowanie komputery. Zawód ten można go wykonywać nie tylko w wyspecjalizowanych przedsiębiorstwach informatycznych, ale także wszędzie tam, gdzie jest wprowadzana informatyzacja. Możliwości zatrudnienia rosną zatem z zakresem rozwoju informatyzacji gospodarki.

Kształcenie:
5 lat nauki zakończone MATURĄ i tytułem TECHNIK INFORMATYK
przedmioty rozszerzone: informatyka
języki obce: język angielski, język niemiecki język angielski zawodowy w branży informatycznej

Kwalifikacje:
INF.02 Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci.
INF.03 Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.

Najnowsze informacje

pawel

Na poligonie…

Uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami EdB  uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na  poligonie w Wyciążkowie. Celem zajęć były  zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią indywidualną,