TECHNIK INFORMATYK

Dzisiaj komputer jest podstawowym narzędziem pracy w każdym zawodzie, a dodatkowo jego gruntowna znajomość i obsługa stanowi nieoceniony atut w rękach przyszłego pracownika w każdej branży. Zawód technik informatyk pozwoli Ci na zdobycie tych unikalnych umiejętności, które będą wyróżniać Cię na tle innych kandydatów na rynku pracy.

Wybierając kierunek technik informatyk nauczysz się:
• opracowywania, uruchamiania i obsługi własnych programów aplikacyjnych,
• przystosowywania aplikacji firmowych na potrzeby zakładu pracy,
• obsługiwania komputerów typu PC, posługując się gotowymi pakietami oprogramowania użytkowego i narzędziowego,
• projektowania i wykonywania baz danych i ich oprogramowania aplikacyjnego,
• administrowania bazami danych i systemami przetwarzania informacji,
• dobierania konfiguracji sprzętu i oprogramowania komputerowego,
• obsługi lokalnych sieci komputerowych.

Zatrudnienie:
Technicy informatycy mogą podejmować prace we wszystkich gałęziach gospodarki, w których mają zastosowanie komputery. Zawód ten można go wykonywać nie tylko w wyspecjalizowanych przedsiębiorstwach informatycznych, ale także wszędzie tam, gdzie jest wprowadzana informatyzacja. Możliwości zatrudnienia rosną zatem z zakresem rozwoju informatyzacji gospodarki.

Kształcenie:
4 lata nauki po gimnazjum lub 5 lat nauki po szkole podstawowej zakończone MATURĄ i tytułem TECHNIK INFORMATYK przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka (po gimnazjum), informatyka (po szkole podstawowej) języki obce: język angielski, język niemiecki język angielski zawodowy w branży informatycznej

Kwalifikacje:
INF.02 Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci.
INF.03 Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.

Najnowsze informacje

Uczniowie
pawel

18 kwietnia ZBIÓRKA KRWI

W dniu 18 kwietnia organizujemy kolejną zbiórkę krwi. Osoby chętne (pełnoletnie) chcące oddać krew, proszę aby zgłaszały się do doradców zawodowych. Bud D (CKP)

WIęcej »
Konkurs
pawel

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji  został przeprowadzony V Szkolny Konkurs Wiedzy o Wodzie. Przygotowały go nauczycielki geografii i chemii. Uczestniczyło

WIęcej »