Technik Pojazdów Samochodowych

Technik pojazdów samochodowych to kierunek kształcący specjalistów z dziedziny diagnostyki oraz naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych.

W trakcie nauki uczniowie odbywają zajęcia praktyczne w nowocześnie wyposażonych pracowniach w Centrum Kształcenia Praktycznego oraz miesięczną praktykę zawodową.

Wybierając kierunek technik pojazdów samochodowych

nauczysz się:

· organizowania obsługi i naprawy pojazdów samochodowych,

· oceny stanu technicznego pojazdów, ustalania przyczyn niesprawności oraz sposobów napraw,

· wykonywania napraw pojazdów samochodowych,

· prowadzenia usług motoryzacyjnych,

· prowadzenia dokumentacji związanej z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych,

· kierowania pojazdami samochodowymi na poziomie umożliwiającym uzyskanie prawa jazdy kategorii B.

Zatrudnienie:

· salony obsługi i sprzedaży samochodów,

· warsztaty naprawcze pojazdów samochodowych,

· stacje diagnostyki pojazdów,

· stacje kontroli pojazdów,

· firmy przewozowe i kurierskie,

· firmy produkujące podzespoły samochodowe oraz konkretne modele samochodów.

Kształcenie:

4 lata nauki po gimnazjum lub 5 lat nauki po szkole podstawowej zakończone MATURĄ i tytułem TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka (po gimnazjum), geografia (po szkole podstawowej)

języki obce: język angielski, język niemiecki, język angielski zawodowy w branży samochodowej

Kwalifikacje:

MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych.

MG.43. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych.

Najnowsze informacje