V OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW I KRAWCÓW „SZMARAGDOWY GUZIK”

Termin: 16 marca 2023 r.

Temat Przewodni: Krawiectwo – Architekturą w ruchu

Wybitny francuski projektant mody, Pierre Balmain zauważył, że krawiectwo jest architekturą mody. Wielcy projektanci mody i architekci od dekad czerpią inspirację z siebie nawzajem, wplatają w swoje dzieła przesadne proporcje, geometryczne kształty i skomplikowane deformacje materii. Korzystają z materiałów i form które definiują projekt , wyznaczają trendy i zostawiają widza z niezapomnianymi wrażeniami.

Moda i architektura, maja ze sobą znacznie więcej wspólnego, a jednym z najważniejszych mianowników jest konstrukcja. To konstrukcja jest fundamentem budowli, która powstaje jako forma użytkowa oraz jest podstawą tworzenia ubioru, który współgra z ludzkim ciałem i ruchem. Obie dziedziny poruszają naszą wyobraźnię i wrażliwość. Obie też potrafią być kontrowersyjne.

Szalej, z rozmachem! Stwórz projekt, w którym pokażesz jak Twoim zdaniem może współistnieć architektura z modą. Pokaż nam projekt który jest architekturą w ruchu. Nie ograniczaj się! Czerp inspiracje z otaczającego świata i sztuki, z przestrzeni dookoła. Użyj materiałów jak Ci wyobraźnia podpowiada. Stwórz konstrukcje do noszenia!

Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie Konkursu. 

Zgłoszenia wstępne do Konkursu należy przesłać do 23.01.2023 r.

Zgłoszenia ostateczne do Konkursu należy przesłać do 20.02.2023 r.

Załączniki:

Zobacz poprzednie edycje

Najnowsze informacje

Uczniowie
pawel

18 kwietnia ZBIÓRKA KRWI

W dniu 18 kwietnia organizujemy kolejną zbiórkę krwi. Osoby chętne (pełnoletnie) chcące oddać krew, proszę aby zgłaszały się do doradców zawodowych. Bud D (CKP)

WIęcej »
Konkurs
pawel

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji  został przeprowadzony V Szkolny Konkurs Wiedzy o Wodzie. Przygotowały go nauczycielki geografii i chemii. Uczestniczyło

WIęcej »