IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW I KRAWCÓW „SZMARAGDOWY GUZIK”

Termin: 8 kwietnia 2022 r.

Temat przewodni: „Pamięć rzeczy, czyli cyrkulacja i personalizacja w modzie”

Zagłębiając się w temat – moda cyrkularna, czyli moda obiegu zamkniętego dąży do minimalizowania ilości odpadów, a właściwie do postrzegania odpadów jako zasobów, z których dalej można tworzyć. Kluczową kompetencją projektanta staje się więc dostrzeganie potencjału w rzeczach, w których inni widzą tylko śmieci.

Zostań poszukiwaczem surowców niekonwencjonalnych i odkryj bogactwa zalegające na strychu, w pawlaczu babci, czy w pokoju młodszego rodzeństwa. Zbieraj, doceniaj i słuchaj jakie historie i wspomnienia kryją w sobie rzeczy i dopisz ich dalszy ciąg. Stwórz ubiór osobisty z myślą o konkretnej osobie (kimś bliskim, a może sobie samym/samej?) nadając mu tym samym niepowtarzalne znaczenie i ładunek emocjonalny.

Zgłoszenia do Konkursu należy przesłać do 18 lutego 2022 r.

Ogłoszenie listy uczestników zakwalifikowanych do Finału: 25 lutego 2022 r.

Załączniki:

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie dotyczące ochrony danych osobowych