Technik pojazdów samochodowych

Technik pojazdów samochodowych to kierunek kształcący specjalistów z dziedziny diagnostyki oraz naprawy i eksploatacji pojazdów samochodowych.
W trakcie nauki uczniowie odbywają zajęcia praktyczne w nowocześnie wyposażonych pracowniach w Centrum Kształcenia Praktycznego oraz miesięczną praktykę zawodową.

Wybierając kierunek technik pojazdów samochodowych nauczysz się:

• organizowania obsługi i naprawy pojazdów samochodowych,
  • oceny stanu technicznego pojazdów, ustalania przyczyn niesprawności oraz sposobów napraw,
  • wykonywania napraw pojazdów samochodowych,
  • prowadzenia usług motoryzacyjnych,
  • prowadzenia dokumentacji związanej z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych,
  • kierowania pojazdami samochodowymi na poziomie umożliwiającym uzyskanie prawa jazdy kategorii B.

Zatrudnienie:

• salony obsługi i sprzedaży samochodów,
  • warsztaty naprawcze pojazdów samochodowych,
  • stacje diagnostyki pojazdów,
  • stacje kontroli pojazdów,
  • firmy przewozowe i kurierskie,
  • firmy produkujące podzespoły samochodowe oraz konkretne modele samochodów.

Kształcenie:

4 lata nauki po gimnazjum lub 5 lat nauki po szkole podstawowej zakończone MATURĄ i tytułem TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH
przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka (po gimnazjum), geografia (po szkole podstawowej)
języki obce: język angielski, język niemiecki, język angielski zawodowy w branży samochodowej

Kwalifikacje:

MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych.

MG.43. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi  pojazdów samochodowych.

Najnowsze informacje